Navigation


RSS / AtomБджоли, мед та людство

08/01/09 , , Віктор

Трохи про роль бджіл історія людства (кілька цитат).

Бджоли існують близько 50 млн років. Перші історичні свідчення про них відносяться до епохи неоліту.

У країні величних пірамід та сфінксів цар Мінос, об‘єднавши Верхній та Нижній Єгипет в одне царство, зробив емблемою Верхнього Єгипту квітку лотоса, Нижнього – бджолу. Єгиптяни, висловлюючи свою відданість фараонові, на проханнях малювали бджолу. Вони вважали бджіл своїми вірними помічниками. Бджоли були взірцем самовідданості, безстрашності, зневаги до небезпеки та смерті, а також прагнення ідеальної чистоти та порядку. На гробницях першої династії фараонів (3200-2780 рр.. до н.е.) зображено бджола.

У Стародавній Індії бджоли вважалися священними супутниками богів, які займали в давньоіндійській міфології почесне місце. Бог Вішну, який уособлював сонце і давав життя всесвіту, був зображений маленькою бджолою, яка відпочиває у чаші квітки лотоса. Бог Крішна зображувався з блакитною бджолою, що літає над його головою, бог кохання Кама — з цибулею в руках, на якому тятива була з бджіл, що чіпляються один за одного.

Стародавні індуси вважали, що мед приносить задоволення людині, а також зміцнює її здоров‘я та зберігає молодість.

У Стародавній Греції, Римі, Китаї та інших країнах розуміли важливість правильного використання та розсудливого вживання дарів бджільництва. У Греції для богині Артеміди було збудовано уславлений храм у місті Ефесі. Статуя богині була прикрашена вінком з різних фруктових гілок з бджолами, що відпочивають на них. Жриці храму називалися мелісами (бджолами). Гербом міста було зображення бджоли.

Стародавні греки вважали, що їхні боги безсмертні тому, що вони харчувалися легендарною їжею богів – амброзією (або амбросія), до складу якої входив мед. Вони також приносили богам у жертву фрукти, намащені медом.

Мед гідно оцінений людством. Він був улюбленою їжею народів Стародавнього Єгипту, Китаю, Ассирії, Греції, Індії, Вавилону, Риму. У Єгипті використовували мед при хворобах печінки та жовчного міхура, для лікування ран та очних захворювань. Як протиотруту його застосовували при отруєнні тваринами та рослинними отрутами. У найдавніших писемних джерелах – глиняних табличках з Месопотамії – описано лікувальну дію меду. Віск, ймовірно, і прополіс використовували для бальзамування.

Гіппократ відзначає у своїх працях знезаражуючу, відхаркувальну та зміцнювальну властивості меду. Він дотримувався думки, що мед благотворно діє при шлунково-кишкових захворюваннях, хворобах печінки і може продовжувати життя.

Гіппократ любив і вживав мед, широко використовував його у своїй лікарській практиці. Зокрема, він лікував їм шлунково-кишкові захворювання, гнійні рани та виразки. Помер Гіппократ у віці 107 років.

Знаменитим математик Піфагор стверджував, що дожив до глибокої старості і зберіг ясність думки завдяки систематичному вживанню.
меду. Давньогрецький філософ Демокріт, який прожив понад сто років, говорив, що для збереження здоров‘я нутрощі слід зрошувати медом, а зовнішність — олією.

Відомий римський лікар Гален широко рекомендував мед за різних захворювань. Видатний поз, дослідник і лікар Авіценна (Ібн Сіна) вказував, якщо хочеш зберегти молодість, то обов‘язково їж мед. Особливо він рекомендував регулярне вживання меду людям старше 45 років.

Авіценна вважав, що мед є найціннішими ліками та одним із найважливіших засобів продовження життя. У його капітальному праці «Канон лікарської науки» наводиться близько 150 рекомендацій застосування меду як у чистому вигляді, і у суміші з різними ліками на лікування різних захворювань.

Джерело цитат: Лавренова Г. В. Медова аптека. — М.: ACT; СПб- Aстрель-СПб,2007 – 383 с.


Ключові слова:

,

Останні зміни: 17/05/2024 23:39 (504)

Підписатися на RSS-стрічку


Попередження! Інформація, розміщена на сайті, не є підставою для самолікування. Перш ніж скористатися будь-яким рецептом, проконсультуйтеся у лікаря.

Контакти

мед в сотах


Категорії
Посилання