Navigation


RSS / AtomЯк відрізнити підробку під віск?

07/21/09 , , Віктор

Віск, як мед, буває фальсифікований. Якщо провести поверхнею воску якимось гострим предметом, вийде стружка, що завивається в довгу безперервну спіраль. За наявності будь-яких домішок (церезину, парафіну або каніфолі) стружка кришиться. Злиток воску можна розламати або розрізати – тоді видно матову однорідну дрібнозернисту поверхню, а восковий слід залишається тільки на гострій стороні ножа. При додаванні парафіну на розломі добре помітна нерівномірність поверхні, а зріз буде гладким і блискучим. Крім того, домішка церезину дає колірну неоднорідність поверхні.

Хімічні методи визначення справжності воску.

  • Парафін і церезин виявляється при кип‘ятінні в насиченому спиртовому розчині гідроксиду калію у вигляді нерозчинених частинок, що спливають на поверхню. Натуральний віск у разі розчиняється без залишку.
  • Для визначення домішки стеарину або каніфолі беруть 1 г воску, поміщають у 10 г спирту та кип‘ятять. Отриманий розчин охолоджують до 20°С, фільтрують та додають води. Молочний колір його та присутність осаду вкажуть на те, що це фальсифікат.
  • Каніфоль псує віск, і перевірка демонструє різноманітність кольорів. Якщо взяти 1 г воску, нагріти його з оцтовим ангідридом, охолодити і додати краплю 63% сірчаної кислоти, то, у разі домішки каніфолі, розчин забарвиться в червоний або синьо-фіолетовий колір, а потім перетвориться на жовто-коричневий.

Ключові слова:

,

Останні зміни: 17/05/2024 22:28 (183)

Підписатися на RSS-стрічку


Попередження! Інформація, розміщена на сайті, не є підставою для самолікування. Перш ніж скористатися будь-яким рецептом, проконсультуйтеся у лікаря.

Контакти

мед в сотах


Категорії
Посилання