Navigation


RSS / Atom



Полісся.

07/22/09 , , Віктор

Коротка довідка про Полісся.

Полісся (Полісся) — фізико-географічна область, розташована на території Поліської низовини. Полісся знаходиться на території чотирьох держав: Білорусії, України, Польщі та Росії. Загальна площа Полісся складає близько 130 тис. км.

Українське Полісся є широкою майже стокілометровою смугою на півночі країни і становить близько 19% від усієї території України. Залежно від розташування щодо Дніпра ділиться на правобережне та лівобережне Полісся. За природно-географічними та адміністративними особливостями ділиться на п‘ять фізико-географічних областей: Волинське Полісся, Житомирське Полісся, Київське Полісся, Чернігівське Полісся та Новгород-Сіверське Полісся.

Для Полісся характерний рельєф із широкими заболоченими річковими долинами, дерново-підзолисті та болотні ґрунти, високий рівень ґрунтових вод. У лісовому фонді основне місце належить хвойним насадженням – 64,5%, твердолисті породи становлять 9,7%, а м‘яколисті – 25,8% загальної вкритої лісом площі. Болота та заболочені землі займають у Західному Поліссі 15%, а у Чернігівському – понад 4,5%.

На зону Полісся припадає понад 40% лісового фонду України. Значна кількість водойм, боліт та озер акумулює вологу та щедро віддає її лісостепу та степу. У Поліссі протікають Дніпро, Десна, Тетерів, Горинь, Прип‘ять, Уборть, Перга, Уж, Норинь та багато інших річок.

Дорога На опушке леса Полесье Дорога в лесу. Полесье

Деякі посилання:


Ключові слова:

,

Останні зміни: 15/05/2024 19:49 (205)

Підписатися на RSS-стрічку


Попередження! Інформація, розміщена на сайті, не є підставою для самолікування. Перш ніж скористатися будь-яким рецептом, проконсультуйтеся у лікаря.

Контакти

мед в сотах


Категорії




Посилання