Navigation


RSS / AtomПрополіс - ліки, які нам дала природа

01/29/20 , , Галіна

ПРОПОЛІС Про його користь знали ще в давні часи. Зокрема, в Стародавній Греці звідки,імовірно , і походить назва продукту (пропо́ліс (грец. pro – перед polis – місто) Прополіс це клейка,смолиста речовина, яка , в залежності від року/ погодних умов/переваги того чи іншого виду дерев в районі, має забарвлення від коричневого до темно-зеленого кольору, що виробляється бджолами для замазування щілин, регулювання прохідності льотка, дезінфекції сот перед засівом яєць маткою, а також ізоляції сторонніх предметів у вулику. Бджоли збирають смолу з весняних бруньок дерев (тополя, вільха, береза та інших ) і переробляють її на природні ліки від усіх хвороб. Для продажу, прополіс збирають із вуликів і формують у кульки або в палички.

Прополіс – найсильніший природний антибіотик. Він знищує понад 100 видів бактерій, грибків та вірусів(зокрема, збудники туберкульозу, сифілісу, дифтерії, грипу та інші не можуть встояти перед дією прополісу). До синтетичних антибіотиків мікроби звикають, бо вони завжди з одним складом, а до прополісу просто не можуть. Він завжди різний, на сусідні пасіках він буде різний і навіть, в сусідніх вуликах склад прополісу лише частково буде схожий. А як виробити імунітет до того, що завжди різне? Мікроби, на щастя, ще не знайшли відповіді на це питання.

Прополіс зміцнює імунітет,усуває запальні процеси, діє як антиоксидант, а при зовнішньому застосуванні знезаражує, гоїть рани і регенерує шкіру. Має знеболювальні властивості і по силі дії переважає новокаїн у 5(!) разів. Прополісні настоянки використовують для розтирання після ударів, при різноманітних травмах, для полоскання ротової порожнини і, навіть, для точкового припікання прищів. Також, прополіс використовують в косметиці. Прополіс , разом з воском і кокосовим маслом, в правильних концентраціях, утворюють найніжніший бальзам для губ, який вбереже їх від обвітрювання в найжорсткіші погодні умови. Також, для лікування зсередини, прополіс розчиняють в теплих оліях і молоці.

  • Для лікування нежитю і комплексного лікування фарингіту, тонзиліту , із прополісом роблять інгаляції. розчин готують у співвідношенні 1 до 20
  • Для полоскання горла, беруть чайну ложку настоянки прополісу і додають в склянку теплої води.Полоскати потрібно три рази на день до повного одужання.
  • Для профілактики, перед виходом з дому рекомендується протирати в носі змоченою в суміші прополісу і води в концентрації від 1:5 до 1:10.( в більшій концентрації можуть бути неприємні відчуття, а при меншій – профілактичний ефект знизиться)
  • При гастриті, дисбактеріозі двічі на день вживають суміш із 10 крапель настоянки прополісу і 0.25 мл молока. Зазвичай, продовжують курсом тривалістю у 2 тижні
  • При болю в суглобах, артриті, ревматизмі в 100 мл добре теплого молока або води, розчиняють чайну ложку настоянки прополісу. Це полегшує біль і зупиняє запальні процеси.
    Також, прополіс добре допомагає при сильному головному болю.
  • Для компресів,змочують настоянкою прополісу вату, бинт чи інший матеріал, покривають поліетиленом чи іншим матеріалом який не даватиме випаровуватись настоянці,прикладають до ураженої ділянки і загортають в тепло. Через 15- 20 хвилин компрес знімають а залишки настоянки втирають у шкіру

«Ваша їжа має бути ліками, ліки – їжею» – Гіппократ.

Замовити прополіс можна у власника пасіки
Анатолій 0955765792 0679519699


Ключові слова: ,

,

Останні зміни: 14/05/2024 01:12 (495)

Підписатися на RSS-стрічку


Попередження! Інформація, розміщена на сайті, не є підставою для самолікування. Перш ніж скористатися будь-яким рецептом, проконсультуйтеся у лікаря.

Контакти

мед в сотах


Категорії
Посилання