Navigation


RSS / AtomСиняк звичайний. Один з найкращих МЕДОНОСів і не тільки

29.01.2020 , , Галина

Синяк звичайний (Echium vulgare L.) росте по всій території України як бур‘ян в лісосіках, серед інших культур.
Бджолярі знають синяк звичайний як один із найкращих мелоносів.
Також рослина досить витривала до погодніх умов і має дуже довгий період цвіттяння (з червня по вересень) що робить цю рослину дуже вигідною культурою для висівання як медонос.

Має високе стебло(до 70см) вкрите досить великими квітками. Синяк звичайний дуже гарний літній медонос, що дає (там, де він займає чималі масиви – 50га+) продуктивний взяток. У посуху і під час суховіїв виділення нектару у синяка звичайно зменшується, але не в такій мірі, як у інших медоносів. Під час цвітіння бджоли відвідують синяк протягом усього дня, збираючи з нього нектар і пилок. Нектар містить 30-40 % цукрів, серед них переважає сахароза. У сприятливу погоду бджоли збирають з нього по 6-8 кг меду на сім‘ю. Медопродуктивність – 300-400 кг з 1 га.

Мед з синяка високоякісний, світло-бурштинового кольору, з приємним ароматом, з високими смаковими властивостями, густої консистенції, повільно кристалізується і добре зберігається.

Прикореневі листки і молоді пагони синяка можна вживати в їжу як шпинат (листки містять 120 мг % вітаміну С). У народній медицині використовують траву синяка як відкашлювальний і заспокійливий засіб при кашлі, коклюші та епілепсії, а коріння — як кровоочисний засіб. Усі частини рослини синяка отруйні, в них містяться алкалоїди циноглосин, консолідин, що паралізують нервову систему, крім того, містяться сапоніни, тому в лікувальних цілях його потрібно вживати з великою обрежністю.

Синяк має тригранне насіння, розміром 2,5–3,5×1,5–2,2×1,2– 1,7 мм,. Відносно термінів зберігання життєздатності в ґрунті відомостей немає, проростає без періоду спокою у межах температур 10–28°С.
Підходить для висівання як весною,так і восени.

Різноманіття медоносів необхідне в першу чергу для бджіл, адже чим ьільше різних джерел їжі для комахи, тим здоровішою і міцнішою вона буде.
Смачний мед ми вже отримуємо як бонус при дбайливому ставленні до своїх крилатих поміників.

Замовити НАСІННЯ СИНЯКА ЗВИЧАЙНОГО можна у власника пасіки
Анатолій 0955765792 0679519699


,

Последние изменения: 29/01/2020 17:54 (420)

Добавить в закладки: Google Bookmarks  Mистер Wong  Memori  МоёМесто  Забобрить  Яндекс закладки  News2.ru  Facebook  Чик Чирик  Twitter

Подписаться на RSS-ленту


Предупреждение! Информация, размещенная на сайте, не является основанием для самолечения. Прежде чем воспользоваться каким либо рецептом, проконсультируйтесь у врача.

Контакты

мед в сотах


Категории
СсылкиНайти в интернете


Добавить в закладки
Bookmark and Share


Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru