Navigation


RSS / AtomПрофілактика та лікування нежиті

10/24/09 , , Віктор

Нежить

  • Нежить * (риніт) – запалення слизової оболонки носа. Нежить може бути викликаний різними мікробами та вірусами. Розрізняють інфекційна нежить (викликається різними мікробами), алергічна нежить (є наслідком алергії) і нейровегетативна нежить (виникає в результаті реакції нервової системи людини на деякі фактори: холодне повітря, сильний запах та ін). Розвитку нежиті сприяє переохолодження, сильна запиленість та загазованість повітря.

Інфекційний нежить поділяють на гострий і хронічний нежить.
Гостра нежить найчастіше виникає у сиру та холодну пору року. Цей вид нежиті — найчастіший симптом простудних захворювань: грипу, дифтерії, кору, ангіни. Зазвичай гострий нежить закінчується одужанням. Різні ускладнення (захворювання придаткових пазух носа, запалення середнього вуха) спостерігаються дуже рідко.

Але якщо гостра нежить часто повторюється – то він може перейти в хронічну нежить. Для хронічного нежитю характерно тривалий перебіг із періодичними загостреннями та ремісіями (послаблення симптомів, зникнення ознак нежиті). Хронічний нежить проявляється постійними густими виділеннями з носа, порушеннями носового дихання та нюху.

Алергічна нежить – місцевий прояв алергії при впливі пилових частинок, пилку в період цвітіння рослин та інших подразників. . Протікає алергічний нежить нападоподібно.. Під час нападу – свербіж у носі, часте чхання, рясні водянисті виділення, закладеність носа.

Профілактика нежиті

Одним із найдієвіших способів профілактики нежитю є жування забруса (ввоскові кришечки медових стільників, які зрізають перед відкачуванням меду) чи медових сотів. Забрус або медові соти найкраще жувати вранці натщесерце (за півгодини до їжі) хвилин по 10. Кращий профілактичний результат дає жування забрусу.

Медові стільники – чудовий засіб лікування деяких захворювань дихальної системи. Цілющими властивостями при цьому має віск сотів, з яких повністю відкачали мед. Жування медових стільників надає сприятливий вплив на слизову оболонку дихального тракту. Одночасне щоденне споживання меду також входить до курсу лікування. Краще жувати стільниковий мед, але, якщо з якоїсь причини його неможливо дістати, позитивні результати можуть бути отримані при споживанні за їжею столової ложки меду на десерт.1

Результати досліджень показали високу ефективність методів лікування із застосуванням медових стільників та стільникового меду. Майже в 90% випадків при комбінованому лікуванні за допомогою цих двох засобів були отримані цілком задовільні результати в межах кількох днів, а іноді набагато раніше. Народна медицина твердо вірить, що люди, які споживали стільниковий мед до шістнадцятирічного віку, рідко застуджуються, у них рідко буває сінна лихоманка або інші захворювання порожнини носа. Народна медицина вважає, що жування медових стільників створює імунітет до захворювань дихального тракту, який зберігається протягом чотирьох років.1

Лікування нежиті народними засобами

Невеликий витяг із книги Д.С. Джарвіса1:

Мати привела до мого кабінету восьмирічного хлопчика, щоб я оглянув його і допоміг вилікувати від нежиті, який не піддавався ніякому лікуванню. У нього сильно текло з носа, і він був змушений без кінця сморкатися.
У цього хлопчика у трирічному віці видалили мигдалики та аденоїди. За зовнішніми ознаками він мав сінну лихоманку. Слизова носа була дуже бліда і пухка (запалена). Дитина дихала ротом, тому що ніс у нього розпух. Після загального обстеження, і зокрема носа, я дав пожувати хлопчику медові соти (кришечки) як би в порядку експерименту. Приблизно через 5 хвилин, поки я виписував рецепт на краплі, хлопчик раптом сказав: «У мене ніс уже не закладений, я можу їм дихати!» Я знову оглянув ніс у хлопчика. Пухлина носа трохи спала, як завжди, коли я закопував носові краплі. Слизова носа злегка порозовіла. Коли хлопчик знову прийшов до мене через тиждень, у нього ніяких колишніх симптомів не було, він вільно дихав носом.
Іншого разу одній жінці я дав пожувати забрус, так як у неї був розпухлий, дуже закладений ніс, вона не могла нормально їм дихати. Вже за п‘ять хвилин після цього вона вільно дихала носом; протягом двох тижнів після цього жодних рецидивів не було.
Цей спосіб був перевірений і на інших пацієнтах із сильним нежитем, причому результати були аналогічні описаним вище.1

Сік червоного буряка з медом

Сік червоного буряка з медом є одним із ефективних рецептів лікування нежиті. Невеликі буряки промити, очистити, натерти на дрібній тертці і віджати сік. Потрібно до 2.5 чайних ложок соку червоних буряків додати 1 чайну ложку меду. Закопувати в ніс по 5 крапель у кожну ніздрю при нежиті (поліпшується носове дихання і припиняється нежить).2

Хронічний нежить: лікування

Гострий і хронічний нежить — захворювання, що майже не піддаються лікуванню. Проте медом їх можна лікувати цілком вдало. Як це робиться? Ляжте на спину і скляною паличкою введіть у кожний носовий хід приблизно по 1 г бджолиного меду (для зменшення його подразнюючої дії попередньо додайте 0,1 г анестезину на призначену для процедури порцію меду). Мед, зігріваючись, підтає і стікає по слизовій оболонці носа до горлянки в горло і всмоктується. Процедуру бажано проводити проти ночі. Якщо ви її проводите вдень, потрібно залишатися в приміщенні не менше 2 годин. Курс лікування може тривати до 2-3 тижнів. Якщо мед викликає у вас сильну дратівливу дію, слід віддати перевагу закопування в ніс його водного розчину.

Як ще можна лікувати нежить? (Деякі рецепти лікування нежиті)

  • Бджолиний мед розвести теплою (не вище 45 ° С) кип‘яченою водою у співвідношенні 1:2 і використовувати для закапування по 5-8 крапель в кожну ніздрю 3-4 рази на день при гострому та хронічній нежиті.3
  • Змішати 10 частин меду та 0,5 частини свіжого соку хрону. З допомогою ватного тампона, просоченого цієї сумішшю, змащувати пазухи носа.3 Корисно сік хрону та мед у співвідношенні 1:1 приймати по 1 ст. ложці внутрішньо 2 рази на день, бажано вранці та ввечері.
  • При насморке у детей растворить 1 ч. ложку меда в 2 ст. ложках теплой кипяченой воды (не выше 45°С). Намотать на спичку ватку, намочить ее этим составом и смазать пазухи носа. Если ребенок беспокоен, тревожится, то обрабатывать ноздри поочередно.4
    При нежиті у дітей розчинити 1 ч. ложку меду на 2 ст. ложках теплої кип‘яченої води (не вище 45 ° С). Намотати на сірник ватку, намочити її цим складом та змастити пазухи носа. Якщо дитина турбований, тривожиться, то обробляти ніздрі по черзі.4
  • Взяти 2 частини меду, змішати з однією частиною м‘ятної олії та змащувати тампоном пазухи носа.
  • Змішати 10 частин меду з|із| 1/2 частиною свіжого соку хрону. Змоченим цією сумішшю ватним тампоном змащують пазухи носа при нежиті.
  • Змішати по 2 частини свіжого соку буряка та моркви, додати 1 частину 10%-ного спиртової настоянки прополісу і закопувати в ніс при нежиті.

Мед – найбезпечніший засіб від нежиті, але точна діагностика та призначення курсу лікування вимагають знання історії хвороби та безпосереднього обстеження лікарем. Наведена вище інформація є довідковою, а не рекомендаціями для лікування. Ми рекомендуємо Вам з питань діагностики лікування звертатися до вашого лікаря.

Посилання по темі

Література

1 Д. С. Джарвіс “Мед та інші природні продукти. Досвід та дослідження одного лікаря” – М., 1990.

2 Синяков А.Ф. Великий медовий лікувальник, 2008 – 768с.

3 Руецький І.А. Лікування медом та іншими продуктами бджільництва. Рекомендації для лікарів та пацієнтів. – М.: Ексмо, 2007. – 448с.

4 Кокорєв Н., Чернов Б. Лікування продуктами бджільництва, 2008. – 272с.


Ключові слова: , ,

,

Останні зміни: 23/05/2024 22:31 (1117)

Підписатися на RSS-стрічку


Попередження! Інформація, розміщена на сайті, не є підставою для самолікування. Перш ніж скористатися будь-яким рецептом, проконсультуйтеся у лікаря.

Контакти

мед в сотах


Категорії
Посилання