Navigation


RSS / AtomЗабрус

08/07/09 , , Віктор

  • Забрус * — це кришечки сотів, якими бджоли запечатують у воскових осередках готовий дозрілий мед.

Забрус Забрус збирають паралельно зі збиранням зрілого меду. Для отримання меду необхідно спочатку зрізати забрус, а потім медові стільники без кришечок поміщаються в центрифугу, де мед відкачується.

Відмінність забрусу від воску.

Забрус трохи схожий на віск, але все ж таки відрізняється від нього складом. При запечатуванні медових стільників бджоли використовують особливу речовину, в яку входять секрет воскових та слинних залоз бджіл, прополіс та квітковий пилок.
Можна сказати, що Забрус – це віск + прополіс + пилок.

Забрус за своїм складом та лікувальними властивостями набагато перевершує звичайний віск – це незвичайний природний конгломерат біологічно активних речовин, які посилюють лікувальний ефект один одного.

Лікувальні властивості забрусу

Забрус має високі цілющі властивості. Вчені встановили, що в меді забрусу ферменту лізоциму1 в 4 рази більше, ніж у звичайному меді. У забрус містяться речовини, які гальмують зростання безлічі хвороботворних мікроорганізмів. Забрус покращує обмін речовин в організмі, підвищує імунітет, не викликає звикання збудників хвороби до себе, чим відрізняється від антибіотиків.

Вважається, що жування забрусу має помітний оздоровлюючий вплив на людський організм: активізується обмін речовин, покращується кровообіг, зміцнюються ясна. Відзначається позитивний ефект щодо секреторної та рухової функцій шлунково-кишкового тракту. У загальних випадках рекомендується жувати забрус по 1 столовій ложці 4 разу на день по 5 – 15 хвилин. Завдяки жування забрусу організм набуває підвищеного імунітету до захворювань верхніх дихальних шляхів (різних застуд). Проковтування забрусу не небезпечне – він хоча повністю і не перетравлюється шлунково-кишковим трактом (бджолиний віск інертний ), але чинить на нього протизапальну та антиоксидантну дію, а також підвищує секреторну та рухову функцію шлунка.

Забрус, як правило, не викликає алергії та звикання збудника хвороби до цього природного продукту, що вигідно його відрізняє від звичайних медикаментів.

Ось деякі способи застосування забрусу як ліки.

З‘явився нежить – варто пожувати забрус протягом 15 хвилин, і подих полегшиться. Якщо у вас сильний нежить, жуйте забрус щогодини протягом 15 хвилин.

При гаймориті рекомендується жувати забрус протягом 15 хвилин щогодини протягом 4-6 годин. Зазвичай достатньо одного дня лікування. Протягом ще одного тижня рекомендується жувати забрус щодня – для попередження рецидиву.

Дітям корисно жувати забрус у профілактичних цілях для попередження грипу, гаймориту, нежиті та інших простудних захворювань. Діти жують забрус охоче, оскільки він приємний на смак. У разі, якщо забрус дещо жорсткуватий, перед застосуванням можна додати до нього трохи меду. З метою профілактики простудних захворювань жують по 1 чайній ложці забрусу 2-3 рази на день, водночас рекомендується з‘їдати 2-3 чайні ложки меду.

Також рекомендують жувати забрус при сінній лихоманці.

Протипоказань до застосування забрусу практично немає, за рідкісним винятком, але краще завжди консультуватися з лікарем.

Ще по темі: Що таке забрус і забрусовий мед

1 Лізоцим (мурамідаза) – природний антибіотик, що виділяється щелепними залозами бджоли при переробці меду-сирцю в мед. Фермент лізоцим руйнує клітинні оболонки бактерій шляхом гідролізу мурамілглюкозаміну клітинної стінки грам-позитивних бактерій. У людини та тварин лізоцим міститься у слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту, сльозової рідини, слині, слизу носоглотки. Завдяки наявності лізициму в слині, вона має антибактеріальні властивості. Детальніше …


Ключові слова: ,

,

Останні зміни: 16/05/2024 00:05 (512)

Підписатися на RSS-стрічку


Попередження! Інформація, розміщена на сайті, не є підставою для самолікування. Перш ніж скористатися будь-яким рецептом, проконсультуйтеся у лікаря.

Контакти

мед в сотах


Категорії
Посилання