Navigation


RSS / AtomКоротко про лікування медом

07/27/09 , , Віктор

«Ваша їжа має бути ліками, ліки – їжею»
Гиппократ.


Мед і такі продукти бджільництва, як квітковий пилок, маточне молочко, прополіс, віск, забруспідвищують працездатність, зміцнюють імунну систему, мають цінні лікувальні властивості, незамінні в екстремальних ситуаціях.

З лікувальною метою мед можна використовувати як зовнішній засіб, так і для прийому всередину. При цьому потрібне дотримання певних правил.

Зовнішньо бджолиний мед застосовується у вигляді компресів, ванн з медового розчину, мазі та аплікацій з чистого меду, а також у вигляді інгаляцій або ректальних свічок.

Всередину мед можна приймати у чистому, природному вигляді, розчиненому у воді та у поєднанні з іншими природними лікувальними засобами, наприклад травами. У цьому випадку правильно підібрана композиція із певних сортів меду та трав‘яних зборів забезпечує дуже гарний лікувальний ефект.
Як відхаркувальний засіб мед потрібно пити розчиненим в теплому, але не гарячому молоці або в поєднанні з трав‘яними травними зборами.

Щоб найповніше проявилися антибактеріальні та протизапальні властивості меду, рекомендується приймати його в чистому вигляді, який краще зацукорився, приблизно по 1/2 ч. ложки, і при цьому тримати в роті якомога довше. У цей час відбувається всмоктування лікувальних речовин через слизові оболонки рота та горла. Крім того, мед вбиває у них патогенну флору.

При застуді та грипозних станах рекомендується мед із соком лимона чи хрону. У першому випадку береться сік одного лимона на 100 г меду, а в другому потрібно добре перемішати рівні кількості соку хрону і меду. Також полегшує теплий чай або молоко з медом. Але цей напій має значний потогінний ефект. Тому, випивши його, не можна вирушати на прогулянку, та й удома треба поберегтися від протягів.

Чай або молоко з медом рекомендується приймати саме в теплому, а не гарячому вигляді. Відомо, що при нагріванні мед втрачає свої лікувальні властивості, і температури гарячого чаю, що обпалює, для цього виявляється цілком достатньо. Крім того, деякі цілителі, що займаються апітерапією, відзначають, що в цьому випадку краще приймати мед у чистому вигляді, поклавши його на язик і потім запиваючи водою.

Для профілактики шлунково-кишкових захворювань можна пити водний розчин меду, розчиняючи його у воді кімнатної температури та приймаючи за годину до їди.

З його допомогою можна нормалізувати кислотність шлункового соку. У цьому випадку важливо дотримуватися точного часу прийому і потрібної температури розчину. При підвищеній кислотності мед розчиняють у кип‘яченій воді температурою близько 40 °С. Це вода досить гаряча, але не обпалює губи. Приймають такий розчин за 15-2 години перед їжею. При зниженій та нульовій кислотності шлункового соку мед розчиняють у воді кімнатної температури. Тільки в першому випадку приймають його за 15-20 хвилин до їди, а в другому – за 5-10 хвилин. Добова доза становить від 50 до 200 г меду, але в цей час варто повністю відмовитись від інших солодощів. Бажано трохи скоротити і споживання білого хліба, здоби, макаронів та картоплі. Весь обсяг меду потрібно поділити на 4 прийоми. Почати рекомендується з|із| 1 ч. ложки на 150 г води. Дозу можна збільшувати в межах норми (до 3 годин ложок). Більша кількість меду не бажана, оскільки це може ускладнити роботу підшлункової залози. Нормалізація кислотності шлункового соку проводиться курсами по 1,5-2 місяці, 1 раз на півроку.

Мед також посилює ефективність багатьох лікарських рослин.

Здавалося б, лікувальні властивості меду та способи його застосування за багато століть мали бути досконально вивчені. Але мед все ще дає сюрпризи.

Але якщо вживати мед тільки як продукт харчування – мед все одно вплине на організм свою оздоровлюючу дію. Мед може заповнити більшість прогалин у щоденному харчуванні.

При написанні статті використано джерело: Мед / А.Т. Смирнова – М.: АСТ; СПб.: Сова, 2006

Не варто забувати також і про те, що будь-які ліки, при надмірному його вживанні може перетворитися на отруту. Зокрема мед, якщо його з‘їсти дуже багато (за деякими матеріалами – більше 10 г на кілограм ваги), може спричинити алергію. Також варто пам‘ятати, що до рекомендацій та порад потрібно підходити індивідуально, оскільки жоден рецепт не має абсолютної цінності. Що для одного організму – ліки, то для іншого може бути отрутою. Треба усвідомлювати, що лікування медом та іншими продуктами бджільництва чудес не гарантує. На процес одужання впливають безліч факторів, у тому числі, що ми їмо, п‘ємо, як і скільки рухаємося, наш спосіб дихання, наша постава, а також наш настрій і впевненість. Тому лікує хворобу треба комплексно, використовуючи також досягнення науки.

Лікування медом вимагає часу та терпіння ...
Ключові слова:

,

Останні зміни: 17/05/2024 23:25 (702)

Підписатися на RSS-стрічку


Попередження! Інформація, розміщена на сайті, не є підставою для самолікування. Перш ніж скористатися будь-яким рецептом, проконсультуйтеся у лікаря.

Контакти

мед в сотах


Категорії
Посилання